انتقاد معاون وزیر راه از زمان صدور پروانه ساختمان؛ آئینی: در نظام مهندسی "درد" داریم - نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز

انتقاد معاون وزیر راه از زمان صدور پروانه ساختمان؛ آئینی: در نظام مهندسی "درد" داریم

معاون وزیر راه با بیان"بافت فرسوده بهترین روش برای ساخت مسکن است"از روند طولانی صدور پروانه ساختمانی انتقاد کرد و گفت:در سازمان نظام مهندسی ساختمان "درد"داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد آئینی با بیان این‌که بهترین و سریع‌ترین روش برای تولید مسکن بافت فرسوده است،‌ اظهار کرد: با توجه به این‌که در بافت فرسوده سرمایه بخش خصوصی درگیر است یعنی می‌کنند در زمان کوتاهی سرمایه خود را آزاد کرده و در پروژه‌های بعدی استفاده کنند.

وی با بیان این‌که از زمان صدور پروانه ساختمانی تا صدور پایان کار در این نوع ساخت و ساز کمتر از 24 ماه است،‌ افزود:در بافت فرسوده خدمات، زیرساخت آب، برق،‌گاز و از همه مهم‌تر هویت وجود دارد، ضمن این که بافت فرسوده هیچگاه به خانه دوم تبدیل نمی شود.

وی با بیان این‌‌که روی کاغذ ظرفیت بالای برای نوسازی بافت فرسوده داریم، گفت: حدود 2.7 میلیون بنای ناپایدار در کشور داریم. در تهران هر واحد ویلایی 1.5 طبقه به ساختمان 5 واحدی تبدیل می‌شود. متوسط کشوری نیز به ازای یک واحد،‌3 واحد است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این‌که ظرفیت ساخت 4 میلیون مسکن در بافت فرسوده وجود دارد با طرح این پرسش که چرا این کار انجام نمی‌شود،‌ افزود: به سه دلیل ناتوانایی مالی ساکنان، عدم رغبت سازندگان به حضور در بافت فرسوده و نبود حلقه واسط بین ساکنان و سازندگان ساخت و ساز مسکن در بافت‌های فرسوده مناسب نیست.

آئینی اظهار کرد: سازندگان تهران برای ساخت و ساز به سه قسمت تقسیم می‌کنند؛ خط بالای همت، بین همت و آزادی و پایین آزادی. سازندگان می‌دانند سود ساخت و ساز در خط بالای همت چقدر است!

وی با اشاره به این‌که متوسط صدور پروانه ساختمانی در کشور و تهران به ترتیب 6 و 8 ماه است،‌ تاکید کرد: در روند طولانی شدن پروانه ساختمانی در سازمان نظام مهندسی ساختمان "درد" داریم. برای یک مورد حدود 7 ماه طول کشید و در نهایت با زور سیاسی توانستیم پروانه را دریافت کنیم.

تماس با ما

  • سالن 5 نمایشگاه بین المللی تهران
  • 021-74501000
  • 021-74501000 - داخلی 601
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Top