پیگیر ساخت واحدهای اجاره داری حرفه ای به صورت انبوه هستیم - نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز

پیگیر ساخت واحدهای اجاره داری حرفه ای به صورت انبوه هستیم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امیدوار هستیم در زمینه ساخت ساختمان های اجاره داری به صورت انبوه نتایج خوبی دست یابیم.

آقای اقبال شاکری گفت: صنعت ساخت و ساز یکی از پیشران‌های اقتصادی است که در کنار آن چرخ صنایع مختلف حرکت می کند. اما در شرایط فعلی توسعه صنعت ساخت و ساز تنها با صنعتی سازی و به کارگیری فناوری های نوین امکان پذیر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: هم اکنون در قانون جهش تولید مسکن، صنعتی سازی یکی از موارد مورد توجه است. برای مثال در حوزه ساخت چهارمیلیون مسکن، وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن، مجری اصلی طرح هستند و باید در این مسیر گام بردارند.

او به نقش شرکت های دانش بنیان در صنعت ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: شعار امسال، تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین است. شرکت های دانش بنیان می توانند فناوری های صنعت ساخت و ساز را از حالت سنتی خارج کرده و با استفاده از دانش، بهره وری را افزایش دهند. در مجلس نیز قانون حمایت از تولیدات دانش بنیان به تصویب رسیده که قانونی مترقی است و حمایت های زیادی از شرکت های دانش بنیان انجام می دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساخت وساز گفت: شرکت های دانش بنیان، نوآوری های خود را به سرمایه گذاران و فعالان این حوزه معرفی کنند. هم اکنون شرکت های دانش بنیان در حوزه خدمات به خوبی پیشرفت کرده اند و هدف این نمایشگاه این است که زمینه فعالیت و توسعه، یا ضمانت های خرید محصولات دانش بنیان ها در حوزه ساخت و ساز نیز فراهم شود.

او افزود: حوزه مدیریت انرژی، هوشمندسازی طراحی، ساخت و اجرا، مصالح و ابزار جدید، بهره گیری از روش های مختلف انبوه سازی از جمله موضوعات مدنظر در این دوره از نمایشگاه است.

شاکری ادامه داد: تعامل نهادهای مالی و صندوق های سرمایه گذاری جدید صنعت ساخت و ساز یکی دیگر از اهداف برگزاری این رویداد مهم کشور است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بحث قراردادهای ساخت و ساز، مهندسی ارزش، حقوق ساخت، موضوع نگهداشت و توجه به زیست بوم و زیرفناوری ها، از دیگر مواردی است که در نمایشگاه ساخت و ساز مورد توجه قرار دارد.

او می‌گوید: امیدوار هستیم در زمینه ساخت ساختمان های اجاره داری به صورت انبوه نیز به نتایج خوبی دست یابیم تا  در سال تولید دانش بنیان شاهد عملیاتی شدن آن و در نتیجه حرکت یکی از مهمترین پیشران های اقتصاد باشیم.

تماس با ما

  • سالن 5 نمایشگاه بین المللی تهران
  • 021-74501000
  • 021-74501000 - داخلی 601
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Top